Co słychać w górach?

Domki 1010 znajdują się w centrum atrakcji, jakie oferuje nasz region. Blisko od nas w góry (nie tylko Tatry), łatwo się dostać w Beskidy czy w pasma górskie na Słowacji. Ząb to idealne miejsce na narciarskie wypady dla każdego, mnóstwo stoków o różnej trudności znajduje się niemalże w zasięgu ręki. Co roku coraz częściej naszych gości spotykamy na trasach biegowych w okolicy. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi spośród atrakcji i aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu w naszym sąsiedztwie. Wierzymy, że nasz wybór przypadnie Państwu do gustu, jednocześnie pragniemy zapewnić, że w trakcie pobytu służymy wsparciem w organizacji pobytu.

Skorzystaj w pełni z urlopu

W Zębie w pełni skorzystacie Państwo ze swojego urlopu - dzień tutaj trwa dłużej. Z uwagi na nasze położenie cieszymy się tutaj pełnią życia, słońce wstaje tu wcześniej a zachodzi później. Wrażenia, jakie towarzyszą powitaniu i pożegnaniu dnia na naszych ścieżkach spacerowych należą do najpiękniejszych i absolutnie niezapomnianych. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego widowiska.

Górskie wycieczki z Zębu

Ząb jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć wycieczkę w Tatry. Szczególnie doliny Tatr Zachodnich takie jak Kościeliska, Chochołowska czy Mała Łąka to kierunki, które warto polecić z uwagi na bogactwo przyrody i zapierające dech widoki. Warto zwrócić uwagę, że doliny te mogą być celem same w sobie lub jedynie wstępem dla dłuższych wycieczek - na Czerwone Wierchy, Ornak, Starorobociański czy Wołowiec. Możliwości są niemal nieskończone, a szlaki w tej części gór bardzo zróżnicowane - od spacerowych ścieżek, którymi chętnie wędrują rodziny z małymi dziećmi po eksponowane granie niczym nie ustępujące tym znanym z Tatr Wysokich.

Narty w górach

Wybierając nasz domek na bazę wypadową dla wyjazdu narciarskiego zyskują Państwo łatwy dojazd do stoków o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności.

Najbliżej Domków 1010 znajduje się Ośrodek Narciarski Potoczki. To świetna stacja polecana całym rodzinom z uwagi na zróżnicowaną ofertę stoków i znakomitą Szkołę Narciarską Ząb.

Wycieczki skiturowe

Miłośnicy naprawdę zaawansowanego narciarstwa wybiorą się z pewnością na Kasprowy Wierch, położony niemal  w samym środku Tatr ośrodek to miejsce dla narciarzy kultowe. Trasy zlokalizowane na najważniejszej górze naszych narciarzy umożliwiają zarówno narciarstwo zjazdowe jak i skiturowe.

Co słychać w Zakopanem?

Zakopane to pępek świata, tak określił je Rafał Malczewski, znakomity malarz związany ze Stolicą Tatr. Zapraszamy Państwa do zwiedzania tego wyjątkowego miasta. Jego krótka historia jest niezwykle gęsta, bogata w niezwykłe postacie, niesamowite wydarzenia, niemożliwe wyprawy ratunkowe TOPRu. Warto również poznać współczesne Zakopane, miejsce nadzwyczajne pod wieloma względami.

W Zakopanem wytyczono kilka ciekawych szlaków związanych z postaciami i miejscami ważnymi dla tego miejsca, warto poznać zabytki Szlaku Stylu Zakopiańskiego takie jak Willa Koliba czy Dom pod Jedlami, na Szlaku Znakomitych Zakopiańczyków spotkacie Helenę Modrzejewską, hrabiego Zamoyskiego, Stanisława Marusarza i innych wielkich. Na osobną uwagę zasługują obiekty sakralne - stary i nowy kościół, kaplica na Jaszczurówce, klasztory na Kalatówkach.

Aktywny wypoczynek

Urlop na Podhalu to doskonała okazja, aby wypoczywać aktywnie i spędzać czas na świeżym powietrzu. Jedną z największych atrakcji naszego regionu są ścieżki rowerowe. Ich gęsta sieć pokrywa okolicę zapraszając na dłuższe i krótsze wycieczki na dwóch kółkach. W najbliższym sąsiedztwie znajdziecie Państwo zarówno wygodne, wyposażone w odpowiednią infrastrukturę szlaki, jak i leśne trakty górskie przeznaczone dla amatorów mocniejszych wrażeń. Niezależnie od tego, na co padnie Państwa wybór towarzyszyć Wam będą piękne widoki, bujna przyroda i czyste powietrze.

Ciekawe miejsca na Podhalu

Barwna historia Podhala i bogactwo lokalnej kultury pasterskiej sprawiają, że nasze sąsiedztwo to miejsce, w którym turyści ciekawi świata spędzają fascynujące dni. Kontakt z autentycznym góralskim folklorem przeplatany unikalnymi zabytkami architektury, historycznymi ciekawostkami i wciągającymi opowieściami to gotowy pomysł na niebanalny urlop. W naszym regionie znajdziecie średniowieczne zamki strzegące niegdyś granic Rzeczpospolitej, gotyckie kościoły drewniane od stuleci skupiające wiernych, pyszne wille w stylu zakopiańskim oraz skromne góralskie domy i szałasy. Jedną z największych atrakcji poza Tatrami jest Spływ Dunajcem, który skupia w sobie spotkanie z kulturą, wspaniałe widoki i ciekawe historie.